ZIELONA GÓRA:

Niedaleko pada jabłko od jabłoni… A jak smakuje? O tym w Akademii Zdrowego Juniora

Ferie zimowe się zakończyły, pora więc wrócić do szkoły. A z tym wiąże się również temat śniadań. Jak wyrobić w najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe? Tego poza szkolną ławką uczy Akademia Zdrowego Juniora.

Na zajęciach dzieci odkrywają, że warzywa, owoce i inna zdrowa żywność może być również pyszna. Nowe smaki poznają metodą degustacji bez patrzenia.

Degustują różne nowe, zdrowe rzeczy, nie wiedząc, co to jest, czyli jest to degustacja z zamkniętymi oczami. Ale są też konkursy z wiedzy, bo staramy się, żeby dzieciaki czerpały dużo wiedzy z zajęć. Same tez przygotowują dużo rzeczy. Uczymy je, jak dobierać produkty, jak komponować zdrowe przekąski. I wydaje mi się, że poprzez taką praktykę i zabawę dzieci chłoną najwięcej.Katarzyna Nowak

Akademia oferuje również wykłady dla rodziców. Podczas nich prowadzące podejmują np. temat szkodliwości cukru w diecie dziecka i kształtowania własnych nawyków żywieniowych. Tu bowiem sprawdza się przysłowie „niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

Uczymy rodziców przede wszystkim tego, że to oni są wzorcami. Jeżeli w domu się dobrze nie je, to dziecko nie zbuduje zdrowych nawyków żywieniowych. To oni są pierwszym, najważniejszym przykładem dla swoich dzieci i nie mogą wymagać od nich tego, żeby z apetytem pałaszowały sałatki i owoce, podczas gdy sami wieczorami zajadają chipsy i w ogóle nie dbają o to, co ląduje na ich talerzu.Katarzyna Nowak

Zajęcia odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu, od 12:00 do 14:00. Więcej w całym wywiadzie.

Katarzyna Nowak, Akademia Zdrowego Juniora

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: