ZIELONA GÓRA:

Nie wyjeżdżasz na majówkę? Spędź ją z zielonogórską kulturą!

Miasto Zielona Góra jak co roku staje na wysokości zadania, aby zapewnić swoim mieszkańcom rozrywkę na majówkę. Dzięki Zielonogórskiemu Okręgowi Kultury, Planetarium Wenus oraz teatrowi nie będzie czasu na nudę.

Nie zabraknie wielu ciekawych atrakcji, zarówno w murach, jak i na świeżym powietrzu. Jeżeli nie macie planów na zbliżający się długi weekend, warto zastanowić się nad poniższymi propozycjami.

W piątek, 3 maja prezydent miasta Janusz Kubicki zaprasza na uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się od godziny 11:00 w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi Śląskiej, gdzie odbędzie się msza święta. O 12:00 nastąpi uroczysty przemarsz pod Obelisk Konstytucji 3 Maja, a o 12:30 odbędzie się zgromadzenie mieszkańców miasta.

Tego samego dnia Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na rodzinny piknik w Parku Piastowskim. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia prezentuje nam Agnieszka Hryniewicz, specjalista ds. promocji, reklamy i kontaktu z mediami.

3 maja, jak zawsze, Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie do Parku Piastowskiego. Odbędzie się piknik, który mieszkańcy Zielonej Góry jak najbardziej lubią i zawsze licznie przychodzą. Od 12:00 do 18:00 będzie trwała całość imprezy.Agnieszka Hryniewicz

W pikniku bierze udział również zielonogórskie Planetarium Wenus. Podczas majówki ma dla nas ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu także w swoim budynku.

Podczas majówki serdecznie zapraszamy do Planetarium Wenus. Od godziny 11:00 pokazy dla najmłodszych czyli „Mała Gwiazdka” i „Polaris 2”, ale nie zabraknie także propozycji dla starszych, m.in. zagramy „Explore” w 3D, a także „Space Rock Symphony”.Marta Blonkowska, specjalista ds. marketingu w Planetarium Wenus

Warto również zwrócić uwagę na majówkę w Lubuskim Teatrze.

Zapraszamy wszystkich zielonogórzan do spędzenia majówki z Lubuskim Teatrem. Spektakle 4 i 5 maja – dla najmłodszych przygotowaliśmy bajkę „Niebieski Piesek”, a dla dorosłych „Dżama. Arabska noc”.Natalia Kopaczyńska, specjalista ds. sprzedaży, reklamy i promocji spektakli w Lubuskim Teatrze

Oprócz tego w niedzielę, 5 maja w godzinach od 12:00 do 16:00, przy pomniku Bachusa na deptaku, odbędzie się Piknik Zdrowia i Profilaktyki, na który zaprasza marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak.

autorka: Natalia Grzegorczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00