ZIELONA GÓRA:

Nie wszystko złoto, co się świeci? Na tych mistrzostwach – wręcz przeciwnie!

Niejedna i niejeden z nas uwielbia błyskotki. Niejednej osobie pewnie teraz zabłysną oczy, gdy dowie się, jaka impreza szykuje się w Zielonej Górze. Wkrótce sami będziemy mogli wyruszyć na poszukiwania złota!

Umożliwią to V Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Płukania Złota. Zawody organizuje Bractwo Kopaczy Złota Aurum. Co roku konkurs gromadzi wielu poszukiwaczy samorodków. A warto wziąć udział, bo już po jednym płukaniu można „zarazić” się tą pasją.

Myślę, że każdy, kto przynajmniej raz weźmie do ręki miskę do płukania złota, zapłucze, pojawią mu się grudki złota na misce, to już trochę wpadł jak śliwka w kompot. Wtedy pojawia się nie tylko na płukaniu złota w Zielonej Górze, ale i na innych imprezach, w których uczestniczymy. Zresztą jako koło naukowe otworzyliśmy już sezon. Byliśmy na jednych zawodach u naszych południowych sąsiadów. Z sukcesem, bo jedna drużyna zajęła trzecie miejsce.Dariusz Michalski

Bractwo chce również wyjechać na mistrzostwa świata. Na razie jednak planuje zainteresować płukaniem złota studentów i mieszkańców Zielonej Góry. Podczas zawodów będzie można nauczyć się tego od podstaw. A co najlepsze, uczestnicy zawodów zabiorą wypłukane złoto na pamiątkę.

Mistrzostwa mają rangę międzynarodową, ponieważ goszczą na nich studenci programu Erasmus, ale też osoby z różnych krajów, które po prostu przyjeżdżają do Zielonej Góry specjalnie na zawody. Dla nich też przygotowano dodatkowe atrakcje.

Chcielibyśmy, żeby ci goście, którzy tu przyjadą, poznali nasze miasto i okolice. Dlatego mamy zaplanowane zwiedzanie Zielonej Góry z przewodnikiem, a później – odwiedzenie jednej z winnic niedaleko Zielonej Góry. Będzie można poznać historię produkowania wina w Lubuskiem i spróbować tego trunku.Dariusz Michalski

V Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Płukania Złota rozegrają się 12 i 13 maja przy budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: