ZIELONA GÓRA:

Nie w internecie i nie za dnia? To może nocą? Spis powszechny możliwy także po zmroku

To już ostatni dzwonek na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Ten trwa do 30 września, a jest obowiązkowy.

Możliwości spisania się jest wiele. Telefonicznie, przez internet, ale także osobiście. W najbliższą sobotę, 25 września aktualne będzie również stwierdzenie, że niemal o każdej porze dnia i nocy. Chodzi o ogólnopolski program „Noc spisowa”. Mówi Iwona Goździcka z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Będziemy otwarci jako Urząd Statyczny od rana, od 8:00 do godziny 24:00, w Zielonej Górze, przy ul. Spokojnej 1. Będziemy mieć dostępne punkty samospisu, obsługiwane przez naszych pracowników. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie zdążyli się spisać.

Noc spisowa organizowana jest z myślą o tym, co obowiązki lubią zostawić na ostatnią chwilę. Za niespisanie się grozi kara grzywny.

Spis powszechny kończy się 30 września, zatem tych dni zostało nam niewiele, a to rzeczywiście jest obowiązek każdego mieszkańca naszego kraju. Osoby, które odmawiają wzięcia udziału w spisie mogą zostać ukarani karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł. My nie chcemy jednak mówić o karach, chcemy zachęcać.

Punkt spisowy w ramach “Nocy spisowej” będzie działał od 8:00 do 24:00 także w budynku Urzędu Miasta Zielona Góra przy ul. Podgórnej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: