ZIELONA GÓRA:

Nie tylko koronawirus. Departament Bezpieczeństwa szykuje się też na inne zagrożenia

Epidemia koronawirusa zdominowała działania Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zielonogórskiego magistratu w minionym roku.

Jednak, jak podkreśla dyrektor Waldemar Michałowski, kreśląc plany na ten rok, nie można też zapominać o innych zagrożeniach. I wskazuje tu na zagrożenia pogodowe, jak np. wichury.

Będzie się trzeba przygotować do innych zagrożeń, które mogą wystąpić. Mam tu na myśli wichury, które mieliśmy w latach minionych na terenie miasta. To tematy, do których musimy być przygotowani.

W ubiegłym roku doposażone zostały ochotnicze jednostki straży pożarnej. Michałowski podkreśla, że są to służby w pierwszym etapie reagowania.

Siedem jednostek OSP wyposażyliśmy w sprzęt specjalistyczny, chociażby w kamery termowizyjne. Każda zielonogórska jednostka OSP ma kamery niezbędne przy pożarach w przestrzeniach zamkniętych.

Koronawirus pokrzyżował inwestycyjne plany dla nowej jednostki OSP Sucha, która miała się wzbogacić o samochód. Pieniądze zostały wydane m.in. na zakup środków ochrony osobistej czy kabiny dekontaminacyjne, które pojawiły się w Domu Kombatanta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: