ZIELONA GÓRA:

Nie masz czasu czytać książek? Wypożycz audiobook

Dotychczasowy zbiór Mediateki Góra Mediów już jest imponujący, a dodatkowo można w nim znaleźć bestsellerowe powieści w wersji audio. To idealna opcja dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne czytanie książek, a uwielbiają spędzać czas z dobrą powieścią.

Co miesiąc do zielonogórskiej mediateki trafiają najnowsze książki jako audiobooki. Jakie pozycje tym razem możecie znaleźć w Górze Mediów? Opowiedziała o tym Natalia Dyjas-Szatkowska, młodsza bibliotekarka Mediateki Góra Mediów.

Nieustannie trafiają do nas nowe pozycje i cieszymy się, że są to takie pozycje, które są obecne w popkulturze. O czym mówię? Dokładnie teraz jest popularny serial „Zakłamane życie dorosłych”, więc bardzo się cieszymy, że kolejna powieść Ferranty – włoskiej pisarki, która podbiła serca w Europie i nie tylko, jest u nas dostępna. Ona zawsze porusza bardzo emocjonalną stronę relacji międzyludzkich, problemów, codzienności. Codzienność potrafi pokazać w niesamowitych barwach.

Zadowoleni mogą być także fani reportaży. Ten dział Mediateki Góra Mediów również jest regularnie zaopatrzany w nowe pozycje.

Ostatnio trafił do nas świetny reportaż „Pogo” Jakuba Sieczki. To jest reportaż, w którym bohater opisuje swoją codzienną pracę w pogotowiu ratunkowym. Wzloty, upadki, trudy – ładne chwile, ale też te okropne, te bardzo realistyczne momenty. Świetny materiał. Świetny, żeby zrozumieć polską służbę zdrowia od strony ratowników, którzy często są źle traktowani przez pacjentów.

Oprócz tego słuchacze audiobooków mogą wypożyczyć nagrania powieści lokalnych pisarzy, którzy odnoszą sukcesy ogólnopolskie.

Mamy też lokalnych artystów, lokalnych, którzy przebili się do, jak ja to mówię, mainstreamu, na przykład audiobooki Barbary Wysoczańskiej „Siła kobiet” czy cykl powieści z komisarzem  Brudnym Przemysława Piotrowskiego. Bardzo się cieszymy, że właśnie nasi lokalni artyści wreszcie doczekali się audiobooków, a te audiobooki trafiły na nasze półki.

Audiobooki w Mediatece Góra Mediów można wypożyczać na płytach CD. Panie bibliotekarki zachęcają do wypożyczania ciekawych pozycji i służą pomocą.

Powieści czytane przez lektorów i aktorów mogą towarzyszyć słuchaczom w drodze do pracy i szkoły, podczas jazdy samochodem czy w spokojny wieczór w domu. Audiobooki to też doskonała opcja dla osób niedowidzących.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00