ZIELONA GÓRA:

NFZ i ZUS w otwartym dniu na rzecz pacjentów

Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych organizują dzień otwarty. Tego dnia pacjenci będą mogli dowiedzieć się, czy są ubezpieczeni oraz dokonać wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „NFZ bliżej Pacjenta – sprawdź czy jesteś ubezpieczony”. Eksperci będą udzielać porad, informować oraz wyjaśniać wątpliwości związane z różnorodnymi sytuacjami połączonymi z obiema jednostkami. Każdy zainteresowany spotkaniem będzie mógł również wyrobić sobie kartkę EKUZ i założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta i profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jednak najważniejszym tematem wydarzenia będzie możliwość dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia. W jego wyniku osoby, którym przysługuje pokrycie kosztów leczenia, lecz nie były one do niego zgłoszone lub dopisane, będą mogły naprawić błąd i tym samym nie pokrywać kosztów leczenia, które wykonano z NFZ.

O większej ilości szczegółów dowiecie się w sobotę, 4 marca w godzinach od 9:00 do 14:00 w siedzibie NFZ w Zielonej Górze.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00