LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

NFZ wraca do prozdrowotnych warsztatów w swojej siedzibie. Na początek konsultacje z amazonkami [WIDEO]

Jak oraz kiedy wykonać samobadanie piersi? – między innymi odpowiedzi na te pytania można było znaleźć podczas piątkowych warsztatów z zielonogórskimi amazonkami w siedzibie lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Warsztaty poświęcone profilaktyce kobiet otworzyły jesienno – zimowy cykl spotkań w NFZ.

O szczegółach eventu mówi Joanna Branicka, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w naszym regionie.

To są bardzo cenne porady i rozmowy. Można porozmawiać także indywidualnie. Chcemy takich spotkań organizować u nas więcej. W okresie letnim byliśmy z naszymi stoiskami w terenie, teraz konsultacje powrócą do naszej siedziby. 

A z jakimi pytaniami najczęściej zgłaszają się uczestniczki takich warsztatów? Zdradziła nam to Anna Czyż, prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia „Amazonek”.

Panie są zdziwione, że nieprawidłowo badały biust. To jest bardzo ważne, żeby robić to dobrze. Prawidłowo i regularnie przeprowadzane samobadanie pozwala na wykrycie zmian w piersi w początkowym stadium. 

Udział w warsztatach był bezpłatny. Dlatego też chętnych do konsultacji nie brakowało.

Oprócz porad ze strony zielonogórskich amazonek, uczestniczki dnia otwartego mogły poddać się choćby podstawowym badaniom w kiosku zdrowia, poznać zasady funkcjonowania aplikacji „Moje Fizjo +” oraz dowiedzieć się jak jeść zdrowo.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00