ZIELONA GÓRA:

Nextbike w opałach. Zielonogórski Rower Miejski też? [AKTUALIZACJA]

Co z Zielonogórskim Rowerem Miejskim? Operator wypożyczalni, firma Nextbike Polska złożyła wniosek o restrukturyzację oraz o ogłoszenie upadłości.

Niewypłacalność ogłosił tzw. system „Veturilo”, czyli wypożyczalnia rowerów w Warszawie. Czy problemy firmy odczujemy w naszym mieście?

O komentarz poprosiliśmy radnego Roberta Górskiego, który był inicjatorem powstania stacji w Zielonej Górze.

W przesłanym nam oświadczeniu radny Zielonej Razem i prezes stowarzyszenia „Rowerem do przodu” pisze: Operator systemu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego miał już w przeszłości problemy finansowe i udało się wtedy wyjść na prostą. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. W przeciwnym wypadku będziemy mieć poważny problem, ponieważ będzie trzeba ogłosić nowy przetarg.

Zarząd Nextbike Polska liczy, że podjęta najpierw restrukturyzacja pozwoli spółce przetrwać, zaś wniosek o upadłość nazywa „ostrożnością”. Zapewnia też, że kontrakty zawarte wcześniej przez spółkę będą kontynuowane.

Dla użytkowników systemów rowerowych Nextbike nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą działały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom zależy na tym, żeby rower miejski przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich, tak aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce.

Zielona Góra ma ważną umowę do sezonu rowerowego 2021.

autorzy: Marcin Krzywicki, Aleksandra Pietruszewska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: