ZIELONA GÓRA:

Za nauczanie, wychowanie, zaangażowanie. Zielonogórscy nauczyciele nagrodzeni

„Dzień Nauczyciela obchodzimy 14 października, ale to święto jest na co dzień”. Słowa wiceprezydent Wiolety Haręźlak potwierdziły się wczoraj w Palmiarni, gdzie pedagogom wręczono nagrody prezydenta miasta.

Odebrali je dyrektorzy i nauczyciele zielonogórskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Uhonorowani zostali m.in. Waldemar Grabowski, nauczyciel fizyki z III Liceum Ogólnokształcącego i Małgorzata Ragiel, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. Reprezentantów oświaty doceniono za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, uczestnictwo w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra” i pozyskiwanie środków unijnych.

Zdaniem prezydenta Janusza Kubickiego nauczycieli warto dostrzegać i nagradzać. W trakcie uroczystości mówił, że ich praca przekłada się na wyniki uczniów i dobrą przyszłość.

Stąd miasto nie oszczędza na oświacie, a jeżeli mamy szansę podziękować, to robimy to rokrocznie właśnie w okolicach Dnia Nauczyciela. To jest wspaniała grupa wspaniałych ludzi, którzy potrafią stworzyć warunki do tego, by nasze dzieci osiągały jak najlepsze wyniki w nauce. Co jest trudne, biorąc pod uwagę ciągłe reformy, ale mimo tego nasi nauczyciele nie poddają się i radzą sobie z tym bardzo dobrze.Janusz Kubicki

Poza wiedzą istotna dla nauczycieli jest osobowość. – Przede wszystkim uczciwość i godność to są cechy, które zawsze powinny nam towarzyszyć. Bo wiedzę się nabywa – twierdzi Sławomir Baranowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13.

Natomiast pogodzenie tego wszystkiego jest ogromnie trudne. Szczególnie przy tych zmianach, które nadchodzą – znaleźć się i wybrać złoty środek. Ale uroczystość potwierdziła, że wspaniali pedagodzy zielonogórscy potrafią to robić. Nagrodę odbieramy jako podziękowanie dla całego grona szkoły. Szkoła odnosi sukcesy dzięki nauczycielom, rola dyrektora jest tylko organizacyjna, logistyczna. Na tym powinna polegać, aby tę pracę jak najlepiej organizować. Żeby spełniać oczekiwania rodziców, dzieci, a i żeby nauczyciele mieli satysfakcję z tego, co wykonują z powołania. Bo to naprawdę jest powołanie.Sławomir Baranowski

Nagrody otrzymało 139 nauczycieli.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: