WAŻNEZIELONA GÓRA:

Najpierw rowerzyści, potem biegacze, a na końcu auta. Obwodnica południowa coraz bliżej otwarcia

Za 2,5 tygodnia oficjalne otwarcie obwodnicy południowej. Otwarcie na sportowo. O biegu, który 15 kwietnia poprzedzi wprowadzenie ruchu samochodów już informowaliśmy, ale dzień wcześniej – w piątek, 14 kwietnia wystartuje rowerowy rajd.

Start o 17:00 z Placu Bohaterów z metą w Ogrodzie Botanicznym. Na finiszu na uczestników będzie czekać poczęstunek. O szczegółach mówił dziś w programie Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Wiele lat pracy, wiele wysiłku i będziemy mieli szansę 14 kwietnia się przejechać. Tego dnia odbędzie się przejazd obwodnicą rowerami. Wystartujemy spod pomnika na Placu Bohaterów. Będą dwie trasy. Jedna 25 km, druga troszkę krótsza.

Włodarz miasta przyznał, że ma świadomość, iż wraz z otwarciem drogi pojawią się kolejne potrzeby. Niektórzy już pytają, dlaczego miasto od razu nie aplikowało o dofinansowanie na budowę drogi czteropasmowej.

Problem polegał na tym, że to był konkurs i w nim wszystko było punktowane. Gdybyśmy przedstawili inwestycję na 300 mln zł, to być może nie bylibyśmy na podium. Był wariant, że pokazujemy koncepcję, by wygrać, choć koncepcja zawiera plan, że droga będzie kiedyś czteropasmowa. Zresztą tak wybudowaliśmy też ronda.

Prezydent powiedział też, że niemożliwe było wybudowanie od razu ekranów dźwiękochłonnych. – Będziemy to mogli zrobić dopiero wtedy, kiedy okaże się, że normy hałasu będą przekroczone.

Cały program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00