ZIELONA GÓRA:

Najlepsi z najlepszych zatańczą w hali CRS!

W najbliższy weekend halę CRS opanują tancerze. W sobotę i niedzielę odbędą się mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich. W sumie przez dwa dni rywalizacji zatańczy około 170 par.

Latynoamerykańskie, czyli: samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive. W tych tańcach w weekend rywalizacja o mistrzostwo, także z udziałem zielonogórzan. – Uważam, że jesteśmy zagłębiem tanecznym – mówi o naszym mieście Dominika Górska-Jabłońska ze Szkoły Tańca „Gracja”.

Zwykło się mówić, że zagłębie kabaretowe, żużlowe, czy koszykarskie. Chociaż, ja uważam, że w moim światku, a jesteśmy ogromnym światkiem tanecznym, to jesteśmy tym zagłębiem tanecznym. Szkoła Tańca “Gracja” jest od 33 lat na rynku zielonogórskim. Jesteśmy cały czas sprawni i gotowi. Rekreacja owszem, ale celujemy jednak w taniec sportowy i te wyniki są. W tańcach latynoamerykańskich również.Dominika Górska-Jabłońska, Szkoła Tańca „Gracja”

W weekend w hali CRS zatańczą najlepsi z najlepszych, którzy przepustki na mistrzostwa w Zielonej Górze zdobywali przez cały rok w serii turniejów kwalifikacyjnych.

Wystąpią w 10 kategoriach wiekowych. W sobotę wystąpią pary młodzieżowe, dorosłe i pary zawodowe. Nie ukrywam, że to będzie najmocniejsza grupa. W sobotę na “galówce” będzie clue tańców latynoamerykańskich w Polsce. W niedzielę zatańczą juniorzy, juniorzy starsi, młodzież do 21 lat i pary seniorów, gdzie najstarsza grupa to jest 60 plus. Też tańczą i też na sportowym poziomie.Dominika Górska-Jabłońska, Szkoła Tańca „Gracja”

Koncert galowy w sobotę rozpocznie się o 18:00, zaś w niedzielę godzinę wcześniej. Więcej w całej rozmowie z Dominiką Górską-Jabłońską poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X