HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Najlepsi uczniowie ze stypendiami od miasta

Najlepsi zielonogórscy uczniowie szkół podstawowych i średnich otrzymali dziś stypendia naukowe. Wyróżnieni zostali również nauczyciele oraz dyrektorzy poszczególnych szkół.  Nagrody przyznał po raz kolejny Urząd Miasta 
Uroczystość odbyła się w zielonogórskim Planetarium. Jakie elementy są niezbędne, by otrzymać takie stypendium?  O tym Lidia Gryko, zastępca naczelnika Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.
Wysoka średnia plus bardzo dobre zachowanie, praca społeczna i wyróżniająca aktywność. Ogółem na te wydatki przeznaczyliśmy 193 tysiące złotych. Jeśli chodzi o szkołę podstawową to stypendium wynosi 1500 złotych, jeśli chodzi o szkołę ponadpodstawową, – dla szkoły branżowej  to jest 2000 złotych, dla liceum i technikum 2500 złotych. Laureat olimpiady otrzyma 1500 złotych, a finalista 1000 złotych. 
Radio Index rozmawiało także z wyróżnionymi uczniami, którzy podkreślali, że stypendia to dla nich dowód na to, że warto pracować.
To jest nagroda za serce, które włożyłam w naukę, aby pokazywać się z jak najlepszej strony. Trzeba dużo czytać, to jest fajne, że są takie możliwości, które motywują do uczenia się. To dobry pomysł. 
Z wyróżnień cieszyli się także nauczyciele, mówi dyrektor szkoły podstawowej numer 28 Władysław Kondras.
Też jest olbrzymia nagroda dla nauczycieli i rodziców, którzy wspierają uczniów. To nobilitacja i sygnał, że warto inwestować w siebie. Każda praca przynosi owoce. 
Ogółem stypendia naukowe otrzymało 62 uczniów szkół podstawowych i średnich, 48 laureatów i finalistów olimpiad rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Miasto wyróżniło również 30 nauczycieli zielonogórskich szkół.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X