ZIELONA GÓRA:

Najesz się, ale i pobiegasz za piłeczką! Apetyczny i aktywny weekend w centrum!

Smakosze, to będzie święto dla was! Plac Bohaterów w Zielonej Górze znów stanie się miejscem wielkiej wyżerki! Na Food Truck Fest przyjadą ciężarówki ze specjałami z całej Polski. Tradycyjnie mobilnych kuchni będzie około dwudziestu.

– Plac Bohaterów ma swoje ograniczenia, ale jak co roku wybieramy najlepsze foodtrucki – opisuje imprezę organizator, Bartosz Benewiat.

Na szczęście Zielona Góra co roku udowadnia, że jesteśmy fajnym punktem na mapie zlotów foodtruckowych. Z dużym wyprzedzeniem te najlepsze foodtrucki zgłaszają się do nas, żeby pojawić się w Zielonej Górze. Jest to czwarty rok z rzędu, otwieramy sezon. Będą foodtrucki z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta – od naleśników, klasycznych burgerów, po jedzenie wege, którego zawsze brak. W tym roku przyjedzie też specjalny foodtruck dla wegetarian.Bartosz Benewiat

Food Truck Fest to także przegląd kuchni z różnych stron świata. W ciężarówkach przyrządzane będą dania greckie, bałkańskie, a także azjatycko-amerykańskie.

Jedzenie na deptaku może być jedną z propozycji na Dzień Dziecka. A żeby nie poprzestać na samym ucztowaniu, dla najmłodszych znajdzie się atrakcja sportowa – turniej i nauka gry w minitenisa.

Będą rozłożone ogromne dywany, na których będą wymalowane 3 boiska do minitenisa. Na nich będzie rozgrywany turniej dla dzieciaków, które już potrafią grać. Ale w przerwie dzieciaki, które będą ze swoimi rodzicami, a między innymi będą korzystać z foodtrucków, będą mogły popróbować pierwszego uderzenia piłeczki. Będą gry i zabawy organizowane przez trenerów. Tym sposobem może zachęcą oni nowe pokolenia do gry w tenisa. Przy okazji będzie można oczywiście zapisać się do klubów tenisowych.Piotr Fabich, prezes Związku Tenisa Województwa Lubuskiego

Food Truck Fest potrwa dwa dni. W sobotę, 1 czerwca – od 12:00 do 21:00, a w niedzielę, 2 czerwca – od 12:00 do 20:00. Natomiast gra w minitenisa będzie możliwa w niedzielę między 10:00 a 16:00 na placu przy Centrum Biznesu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X