SPORT:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Najdłuższy półmaraton w historii! Od jutra do niedzieli

IX edycja Novita Półmaratonu Zielonogórskiego rozpoczyna się już jutro i potrwa do końca Winobrania. Cztery dni biegania? To formuła skrojona na czasy koronawirusa.

Normalnie biegacze spotkaliby się w jednym miejscu, o jednej porze i pokonali jedną trasę. Teraz mogą pobiec, gdzie chcą, o której chcą i w pewnym sensie też, kiedy chcą.

Więc biegniemy nie jednego dnia, a rozciągnęliśmy to na cztery dni. Zaczynamy 10, a kończymy 13 września, czyli ostatniego dnia Winobrania. To bieganie w formule korespondencyjnej. Sytuacja jest taka, jaka jest, nie możemy wszyscy stanąć na starcie.

Każdy z biegaczy w ramach pakietu startowego otrzyma dostęp do specjalnej aplikacji, która zmierzy mu jego czas i dystans. Uwaga, w dowolnym miejscu na świecie. Nietypowe czasy wymuszają nietypową rywalizację, ale organizatorzy zaadaptowali się do tych wyjątkowych okoliczności i proponują również niecodzienne konkursy.

Pani, która biegnie w Aberdeen, będzie chyba zwyciężczynią naszego konkursu, w którym nagradzamy biegacza z miejsca najbardziej oddalonego od Zielonej Górze. Na razie Aberdeen prowadzi. Nagrodzimy też osobę, która pobiegnie na najbardziej nietypowym kształcie swojej trasy. W tym roku jest po prostu bardziej towarzysko i zabawowo.

Zapisy wciąż jeszcze trwają i potrwają do niedzieli, czyli ostatniego IX edycji imprezy na stronie polmaraton.zgora.pl. Cała rozmowa do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: