ZIELONA GÓRA:

Na ulicach – pierwsze świąteczne dekoracje. Czy to nie za wcześnie?

Sklepowe witryny już próbują nas skusić do świątecznych zakupów. Atmosfera Bożego Narodzenia powoli daje się odczuć także na ulicach Zielonej Góry, gdzie zawisły pierwsze dekoracje. Czy to dobry moment? Co o miejskich ozdobach świątecznych sądzą mieszkańcy?

Wielu z nich uważa, że z dekorowaniem miasta można było jeszcze się wstrzymać. Twierdzą też, że wczesne przygotowania do świąt wymusza na nas handel:

– Troszeczkę za wcześnie, jeszcze się Adwent nie zaczął. Wydaje mi się, że to jednak lekka przesada.
– Nie widziałem jeszcze dokładnie, bo tylko na Bohaterów Westerplatte. Chyba jeszcze wieszają – widzę, że zaczynają do dworca. Tak to już jest, że właściwie Wszystkich Świętych się kończy i zaczynają się święta. Dla mnie powinno to być trochę później, od grudnia.
– Coś podobnego dzieje się w handlu. Kiedy mamy jeszcze listopad, wszyscy są już przygotowani do świąt. Natomiast tutaj to jest wizerunkowo bardzo fajne, nie mam do tego zastrzeżeń.

Świąteczne ozdoby można już zauważyć w fontannie przy Filharmonii Zielonogórskiej, na ulicy Mickiewicza i Pod Filarami. Opiniami na temat bożonarodzeniowych świecidełek możecie się dzielić na naszym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00