HOTZIELONA GÓRA:

Na rolki i wrotki tylko do Przylepu! Wielofunkcyjne boisko oficjalnie otwarte

Miało być gotowe pod koniec sierpnia, ale wykonawcy udało się zakończyć prace o jeszcze przed wakacjami. Mowa o nowym, wielofunkcyjnym boisku, które powstało w Przylepie. Charakteryzuje je idealnie gładka nawierzchnia, świetnie nadająca się do jazdy na rolkach i wrotkach.

A i to nie koniec aktywności sportowych, które będzie będzie można tam uprawiać. Mówi Paweł Wierzbicki, jeden z inicjatorów powstania boiska.

Będzie można grać w koszykówkę, piłkę nożną, możemy prowadzić zajęcia fitness. Nawierzchnia jest taka, że można na niej się położyć, bezpiecznie przewrócić. To obiekt multisportowy, a nauka jazdy na rolkach jest na nim bezpieczna.

Tego typu nawierzchnię użyto w Lubuskiem po raz pierwszy. Charakteryzuje ją między innymi to, że może ona funkcjonować nawet przy minusowych temperaturach. A co za tym idzie – można ją na przykład zalać wodą i stworzyć sztuczne lodowisko. Z kolei latam nawet wysokie temperatury nie są w stanie jej rozpuścić. A jak boisko wypadło podczas pierwszych prób? O tym mówią zawodnicy drużyny hokejowej Kruki Zielona Góra.

Nawierzchnia jest cudowna moim zdaniem i wydaje mi się, że nawet w trudnych warunkach pogodowych można szybciej wrócić do jazdy niż na asfalcie. Jest nieporównywalnie bardziej bezpieczna.
Dużo osób, które przyszły są tutaj nowe. Widać, że większą odwagę, ludzie się nie boją tutaj przewrócić.

Nowe, wielofunkcyjne boisko powstało dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Było ono jednym ze zwycięskich projektów.

Materiał przygotowały: Małgorzata Włodarczyk, Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X