KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Na przekór wirusowi: ZOK zamknięty, ale prężnie działa w internecie [LINKI]

Jak oderwać się od myśli o koronawirusie i spędzić pożytecznie czas? Z pomysłami wyszedł Zielonogórski Ośrodek Kultury. Prowadzi różne akcje na Facebooku.

Na fanpage’u ośrodka pojawiają się propozycje zajęć w domu, odnośniki do przedstawień teatralnych i koncertów w internecie oraz konkursy.

Pierwszy konkurs to konkurs plastyczny. Przede wszystkim skierowany do malarzy, tzw. twórców nieprofesjonalnych. Skupiamy się na porach dnia – świcie oraz zmierzchu. Zachęcamy do tego, by szukać inspiracji w pejzażu, ale również w martwej naturze – raz namalować skoro świt, później w porach wieczornych. Takie prace można nadsyłać do nas. Zwycięzcy wezmą udział w wystawie dorocznego Salonu Zimowego w Hydrogalerii. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Jeszcze Żywych Poetów ogłosiliśmy również ósmy Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German.Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury
mat.prasowe

Na Facebooku aktywne są także filie ZOK-u. Pomysłów na spędzenie czasu w domu dostarcza Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus.

Na stronie facebookowej Centrum Przyrodniczego możemy odnaleźć masę doświadczeń, masę różnych źródeł, z których możemy czerpać wiedzę przyrodniczą. Podobnie zresztą jak na stronie planetarium, które udostępnia różne ogólnodostępne materiały. Można troszkę w naszym domu przenieść się w kosmos.Marta Blonkowska

Jak podkreśla Zielonogórski Ośrodek Kultury, propozycje są skierowane do osób w różnym wieku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: