ZIELONA GÓRA:

MZK wymieni tablice informacyjne i wyremontuje pętle

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze kończy powoli jeden  ze swoich dużych projektów zaplanowany na ten rok. Na 73 przystankach zostaną ustawione Tablice Informacji Pasażerskiej. 

Ułatwi to na pewno komunikacje i poruszenie się po mieście. O szczegółach mówi Radiu Index zastępca dyrektora MZK Robert Karwacki, który był gościem “Rozmowy na 96 FM”. :

Niektórzy pasażerowie zauważyli, że tablice nie są nowe. Rzeczywiście, odnawiamy je, będą ustawione, widać już na mieście, jest już także wyciągnięta instalacja elektryczna. 

Projekt ma się zakończyć pod koniec tego miesiąca. Do tego MZK planuje na terenie Zielonej Góry ulokować trzy automaty biletowe. To jednak nie koniec zadań realizowanych przez MZK:

W zadaniach, które przed nami jest przebudowa trzech pętli: w Przylepie, Łężycy i na osiedlu Lechitów. Do tego realizujemy projekt z dofinansowaniem środków unijnych  – to jest zakup ośmiu autobusów dwunastometrowych i czterech autobusów elektrycznych a także budowa nowej pętli na osiedlu Mazurskim. 

Najważniejszym zadaniem będzie jednak przekształcenie Miejskiego Zakładu Komunikacji z zakładu budżetowego w spółkę.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: