KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Muzyka hiszpańska motywem przewodnim Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego

Rusza 16. Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Już w niedzielę, pierwszy koncert kameralny w Gorzowie, a dalej sporo będzie działo się w Zielonej Górze.

W planie są koncerty, ale też warsztaty gitarowe. O motywie przewodnim tegorocznej edycji festiwalu mówi Hanna Kowalik, prezes Lubuskiego Towarzystwa Gitarowego.

Jest to festiwal w stylu hiszpańskim. Będzie muzyka hiszpańska, flamenco, taniec, gitara i śpiew. W wydaniu tanecznym, orkiestrowo-gitarowym, jak i w wydaniu duetu gitarowego.

Gitarę podczas festiwalu można było usłyszeć w towarzystwie różnych instrumentów, nie inaczej będzie i teraz, o czym mówi Krzysztof Kowalik, jeden z organizatorów szesnastej edycji wydarzenia.

Gitarę pokazywaliśmy w towarzystwie skrzypiec, fletu, a teraz altówka. Ciepły instrument o pięknych barwach. To będzie kameralne, intymne granie w Gorzowie, które czeka nas już w tę niedzielę. Później, 15 października wielki koncert w Filharmonii Zielonogórskiej z orkiestrą. Gitara będzie w wydaniu solowym, jak i w większych kompozycjach.

Cały program wydarzenia znajdziecie poniżej.

mat. prasowe organizatora

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: