ZIELONA GÓRA:

Na muzycznych skrzydłach do samego raju, a przynajmniej do Paradyża

Ponownie przeniesiemy się kilka wieków wstecz, aby wysłuchać muzyki, o której niektórzy zapomnieli, a inni żyją nią przez lata i przekazują kolejnym pokoleniom.

Zbliża się festiwal Muzyka w Raju, a dokładniej jego XIV edycja. Będzie to dziesięć dni, podczas których zaprezentują się artyści z całego świata. Zagrają oni nuty rodem ze średniowiecza, renesansu i baroku. Będzie to powrót w dawne czasy i jednocześnie muzyczna promocja województwa na cały świat. Czy rzeczywiście nasz region to kraina wina, przyrody i muzyki dawnej?

Cezary Zych dyrektor festiwalu twierdzi, że Ziemia Lubuska nie słynie zbytnio z dawnych tradycji muzycznych, ale mamy dwa wydarzenia, które wpłynęły na to, że Europa zaczęła inaczej patrzeć na nasz region.

Cezary Zych

Drugim jest postać Jerzego Filipa Telemanna. Według wielu biografów okres jego twórczości spędzony w Żarach, był najbardziej kreatywnym. Jego postać będzie przyświecała kolejnej edycji Muzyki w Raju. Ponieważ w przyszły rok odbędzie się 250 rocznicą jego śmierci.

Jednak trzeba żyć tym, co jest teraz, a wszystko wskazuje na to, że tegoroczny festiwal będzie równie wyjątkowy. Wstęp, czyli Przedsionek Raju okazał się sukcesem, który zebrał więcej słuchaczy niż przewidywano. To dobry początek, który może zwiastować tłumy podczas grania w Paradyżu.

Cezary Zych

Cały program Muzyki w Raju znajdziecie tutaj. Festiwal rozpocznie się w piątek 12 sierpnia i potrwa do niedzieli 21 sierpnia. Pierwszy koncert rozpoczynający wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w Paradyżu. O szczegółach będziemy Was informować na antenie Akademickiego Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: