KulturaZIELONA GÓRA:

Muzy Lata kuszą! Ty nie trać głowy

Lato Muz Wszelakich gości na antenie Radia Index w każdy piątek o godzinie 13:30. Możecie posłuchać propozycji wydarzeń kulturalnych na kolejne dni tygodnia. Razem z Martą Blonkowską z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury podpowiadamy, gdzie warto być i co trzeba zobaczyć! Muzy Wszelakie kuszą swoimi teatralnymi, muzycznymi i literackimi wdziękami i żeby nie stracić głowy korzystajcie z naszego kulturalnego przewodnika.

Już w czwartek,  23 lipca kolejny koncert “Nie tylko Młynarski” Krzysztofa Machalicy. Uwaga! Koncert z cyklu „W Zielone (j) gramy” tym razem odbędzie się w Amfiteatrze. Plac Teatralny w najbliższych dniach rezerwuje Lubuskie Lato Teatralne razem z Lubuskim Teatrem, który przygotowuje się do premierowego spektaklu muzycznego.

W czwartek kolejny koncert z cyklu „W Zielone (j) gramy”, a będzie to koncert pt. “Nie tylko Młynarski” Krzysztofa Machalicy. Teraz bardzo ważna wiadomość! Najistotniejsza chyba ze wszystkich, ponieważ ważne jest to, żeby nie pomylić miejsca koncertów! Ten koncert odbędzie się u nas w Amfiteatrze imienia Anny German, na ul. Festiwalowej  o godzinie 19:00. „Nie tylko Młynarki” czyli też Kofta, Osiecka, Kaczmarski więc wszystkiego po trochę. Myślę, że nie uciekniemy z Krzysztofem Machalicą od bluesowych aranżacji. Na pewno warto przyjechać i zobaczyć koncert. Chcę tylko podkreślić, że w amfiteatrze również, jak na wszystkie nasze koncerty „W Zielone(j) gramy”, trzeba ubrać maseczkę.

W środku tygodnia, czyli w środę zapraszamy wszystkich zielonogórzan na turystyczną wędrówkę. Po najpiękniejszych szlakach śladem Pomników Przyrody chętnych oprowadzać będzie p. Grażyna Kulczycka.

Idziemy na spacer! Tym razem ten spacer rozpocznie się o godzinie 17:00, spotykamy się 15 minut przed czasem, zbiórka na placu Bohaterów. Będziemy zwiedzać pomniki przyrody czyli tą naszą zielonogórską przyrodę. To, co najbardziej trzeba znać, i zobaczyć te miejsca. Właściwie już pod pomnikiem przyrody zaczniemy spacer, na placu Bohaterów. Zapraszamy więc zarówno miłośników przyrody, jak i Zielonej Góry, jak i turystyki.  Naprawdę tak dużo tematów będziemy podczas tego spaceru poruszać,  że zachęcam wszystkich do tego żeby właśnie przyjść i sprawdzić co przewodnicy lubuscy dla was przygotowali wyjątkowego na ten spacer.

Dla najmłodszych kolejne atrakcje “Bajki, bajdy, banialuki” już w piątek, 24 lipca o godz. 11:00,

No i piątek,  piątek czyli bajka!  Myślę, że te wakacyjne piątki już zawsze będą nam się kojarzyć z bajkami w Amfiteatrze tym razem spektakl „Porwanie Gąski Sabinki” i Studio Teatralne Guliwer.

Więcej szczegółów do zobaczenia w materiale video Radia Index i w programie Lata Muz Wszelakich.

 

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: