ZIELONA GÓRA:

Czy można pić wodę z kranu? Prezydent: ja piję i żyję

Nie tak dawno część zielonogórskich radnych wraz ze ZWiK-em zachęcała mieszkańców do picia wody z kranu. Ostatnio jednak można było usłyszeć głosy, że woda zawiera wysokie stężenie chloru.

Czy można pić wodę z kranu? Czy nieprzegotowana woda z zielonogórskich wodociągów może być szkodliwa dla zdrowia mieszkańców? Na pytania słuchaczy w tej sprawie w programie Prezydent na 96 FM odpowiadał Janusz Kubicki.

Ja piję i żyję. Jak ktoś coś buduje, to bardzo często ma taką sytuację, że może zabrudzić wodociąg i go zabrudził. Generalnie, gdybyśmy zrobili badanie wody, którą kupujemy w butelkach, to okazałoby się, że parametry są gorsze od wody w kranach. Korzystając z okazji, część osób próbuje wzbudzać coraz większy szum informacyjny, natomiast ja chcę wszystkich zapewnić, że woda w kranach nie odbiega parametrami od tej, którą kupujemy w butelkach.Janusz Kubicki

Gospodarz miasta podkreślił, że problemów z jakością wody nie ma, a jeżeli się pojawiają, to reakcja jest natychmiastowa. Więcej tematów podjętych w programie i odpowiedzi prezydenta miasta na pytania słuchaczy w całej audycji, która do obejrzenia powyżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: