LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Może masaż? Przyda się nie tylko sportowcom

– Odnowa biologiczna jest potrzebna każdemu – uważa Witold Szachowicz, trener odnowy biologicznej, który w przeszłości odpowiadał za organizmy zielonogórskich koszykarzy. Dziś pracuje z ciałami różnych sportowców i nie tylko sportowców, o czym mówił w audycji Mamy nosa do biznesu.

W Radiu Index stwierdził, że regeneracja ciała i oddanie się w ręce specjalistów potrzebne jest nie tylko sportowcom.

Jeśli ktoś prowadzi obciążający psychicznie biznes, to ciało jest połączone z umysłem i musi odpocząć. Można to zrobić na wiele sposobów. Ta dziedzina poszła bardzo mocno do przodu. Pojawiły się nowe technologie i urządzenia, o których jeszcze 5-10 lat temu nie było mowy.

Najczęściej gabinety odnowy odwiedzają sportowcy. Szachowicz podkreśla, że współcześni zawodowi sportowcy są bardzo świadomi własnego ciała. W ich działaniach nie ma przypadku, a odnowa jest traktowana jako jednostka treningowa. Nasz gość miał okazję współpracować m.in. z Agnieszką Radwańską, gdy ta wspólnie z koleżankami z reprezentacji Polski gościła w Zielonej Górze na meczach Pucharu Federacji.

Miała sprecyzowane plany i to, co chciała dostać, to dostała. Miała ten proces odnowy zaplanowany przez trenera ogólnego, a ja wypełniałem to, do czego byłem przeznaczony, czyli mały odcinek, który sobie ona zażyczyła. Sport zawodowy na bardzo wysokim poziomie. Nie ma przypadku, wymyślania, improwizowania.

Cała rozmowa do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W niej też więcej o tej branży i jej dostępności w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: