ZIELONA GÓRA:

Moda na coaching

Moda ma to do siebie, że przemija. Zmieniają się upodobania, potrzeby. W świecie psychologii i rozwoju osobistego panuje już od dłuższego czasu moda na Coaching. Aktualnie trenuje się menagerów, organizacje, prawników, studentów. Każdego kto uważa, ze proces ten może wnieść coś do jego życia. Cele sesji u Coacha bywają jednak tak różne jak pogoda w marcu –  jeden pozostaje niezmienny: poznać lepiej samego siebie i wprowadzić korzystne zmiany do swojego życia.

Gościem audycji „Po drugiej stronie lustra” był Coach, trener umiejętności miękkich Tomasz Janiak. Rozwój osobisty, prowadzenie szkoleń, rodzaje inteligencji  tematy te przewijały się podczas rozmowy z czwartkowym gościem.

Coaching  ma zawsze na celu polepszenie efektu działań. Bez względu na to czy pracuje się w zakresie biznesu, rozwoju kariery, finansów, zdrowia, czy relacji interpersonalnych. Przy pomocy coacha klient nie tylko może sprecyzować swoje cele ale również podjąć trafniejsze decyzje. Trener nie podaje jednak konkretnych rozwiązań, a „jedynie” pomaga w odkryciu tego co będzie dla nas najlepsze.

Istota coachingu

Coaching bardzo często jest mylony z terapią bądź poradnictwem. Okazuje się jednak, iż są to  dwa różne pojęcia. W terapii/ poradnictwie  terapeuci  pomagają w podjęciu decyzji lub sugerują rozwiązania. Coaching zaś polega na świadomym i samodzielnym dokonywaniu zmian, trener podczas rozmowy tylko nakierowuje na odpowiedni tok myślenia.

Coaching, a terapia czy poradnictwo

Równie modne jak coaching stały się ostatnio różnego typu szkolenia.  Unia wspomaga rozwój województw finansując tego typu inwestycje. Kapitał intelektualny, niejednokrotnie przynosi  większe zyski aniżeli aktywa materialne. Cel jest zawsze jeden- podniesienie jakości życia. Czasami zdarza się jednak, że wracamy ze szkolenia zdegustowani, i uznajemy je za kompletną stratę czasu. Tomasz Janiak opowiadał o tym  w jaki sposób organizować szkolenia by były one korzystne na uczestników.

Organizacja szkoleń

Skoro dotarłeś, aż tutaj zapewne interesuje Cię tematyka rozwoju osobistego. Jesteś nastawiony na sukces i tematyka typów inteligencji nie jest Ci obca. Zaciekawi  cie wiec definicja inteligencji  moralnej. Jest ona  szczególnie ceniona przez pracodawców gdyz daje mu gwarancje lojalności a pracownikowi  może zapewnić szybki awans.

Inteligencja moralna w organizacji-

Tomasz Janiak opowiedział też o książkach, które jego zdaniem warte są polecenia.

Książki

Audycję „Po drugiej stronie lustra” możecie usłyszeć w każdy czwartek po godzinie 15 na falach Akademickiego Radia INDEX.

Autor: Anita Zapolska

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00