ZIELONA GÓRA:

Mnóstwo pracowni i zajęć – co tu wybrać? Dom Harcerza przyjmuje nowych chętnych

Zajęcia szachowe, śpiew, taniec, fotografię, modelarstwo i wiele innych zajęć proponuje dzieciom i młodzieży Dom Harcerza. Placówka jest otwarta na kolejnych wychowanków. Trwa nabór do Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji na nowy rok szkolny.

Jeszcze dziś, 31 maja, wnioski mogą składać uczestnicy, którzy chcą kontynuować zajęcia. Do 14 czerwca Dom Harcerza przyjmuje natomiast dokumenty od kandydatów.

Przyjmujemy dzieci i młodzież uczącą się. Ale oczywiście zdarzają się też pracownie, gdzie uczęszczają studenci – to jest na przykład Pracownia Teatru Tańca. Natomiast najmłodsze dzieci mają 3,5 roku i odbywają zajęcia w akademii przedszkolaka – teraz nazywa się to Strefą Malucha. Wszystkie pracownie mają takie same zasady, ale oczywiście każda pracownia ma ograniczoną liczbę miejsc. Jeśli więc za późno będzie szukać miejsca w pracowniach, może się okazać, że już go nie ma. Każdy nauczyciel przyjmuje 12 osób. Oczywiście są pracownie, gdzie jest więcej dzieci, ale ta średnia 12 osób na jedną grupę jest zachowana.Barbara Sibila, Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”

Dodatkowo przed przyjęciem do niektórych pracowni kandydaci będą przechodzić sprawdzian predyspozycji.

Są pracownie, które wymagają ukierunkowanych predyspozycji, jak śpiew czy taniec. To zależy też od tego, czy dziecko będzie chciało się uczyć, czy może lepiej zapisać je na zajęcia plastyczne, konstruktorskie albo fotograficzne. Do pracowni studia piosenki „Rezonans” zawsze państwo Sawiccy organizują przesłuchania, bo bez słuchu i głosu ciężko będzie śpiewać. To jest podstawa.Barbara Sibila

W razie wolnych miejsc, Dom Harcerza przeprowadzi jeszcze rekrutację uzupełniającą w dniach 2 i 3 września.

Wychowankowie Domu Harcerza mają na koncie wiele osiągnięć. Są to np. zwycięstwa na festiwalach piosenki, prezentacje na galach tanecznych i przeglądach teatralnych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X