ZIELONA GÓRA:

Młodzież miała rozmawiać o warunkach w bursie. Rada Bursy: „Nikt nas o tym nie poinformował”

Gdyby dziś odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta, jednym z jej tematów byłoby rozwiązanie problemów bursy dla uczniów. Do obrad wprawdzie nie doszło, ale i tak wzbudziły one emocje.

Na sesję przyszli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy. O tym, że młodzieżowi radni miasta zbiorą się w ich sprawie, dowiedzieli się właściwie w ostatniej chwili.

O radzie dowiedzieliśmy się wczoraj o 21:00. Okazało się, że rada chce podjąć rozmowy o bursie, bo podobno są w niej problemy. Ale nikt nas – w tym mnie, przewodniczącego, przedstawiciela społeczności bursy – o tym nie poinformował. Podobno były rozmowy na nasz temat z wychowankami. Mamy co miesiąc spotkania Młodzieżowej Rady Bursy, na które przychodzą wychowankowie. Wyjaśniamy problemy, tłumaczymy, poprawiamy to, co możemy w ramach naszych możliwości.Mateusz Walkowiak, przewodniczący Młodzieżowej Rady Bursy

Skąd informacje o kłopotach w bursie? Reprezentantka Młodzieżowej Rady Miasta wyjaśnia, że radni dowiedzieli się o nich z konsultacji społecznych z udziałem młodzieży.

W większości grup w poszczególnych placówkach pojawił się problem bursy. Wtedy oczywiście dopytywaliśmy, bo zależało nam na doprecyzowaniu każdej odpowiedzi. Nasza uchwała jest tak naprawdę odniesieniem do tych uczniów, którzy zgłosili nam problem. Jesteśmy ich reprezentantami, więc chcemy to trochę nagłośnić. Jednakże nie chcemy wprowadzać żadnych konfliktów, nie informując członków bursy.Anna Jędrzejewska

Mowa o wniosku, w którym młodzi radni piszą o złych warunkach w bursie. Zielona Góra jest najsilniejszym ośrodkiem oświaty w woj. lubuskim, z tego względu wielu uczniów przyjeżdża do Zielonej Góry, aby się kształcić. (…) Nie każdego stać na wynajęcie stancji, dlatego też znaczna część uczniów mieszka w bursie. (…) Niestety trafiają do nas liczne sygnały na temat warunków w bursie. Wiemy, że zarząd bursy pracuje nad rozwiązaniem niektórych problemów tam panujących. Wierzymy, że ze współpracą z miastem uda nam się przyśpieszyć polepszenie warunków”.

Radni chcą złożyć ten wniosek do prezydenta miasta, z prośbą o zorganizowanie cyklu spotkań pomiędzy nimi, dyrekcją i radą bursy oraz urzędem miasta. Zamierzają wspólnie znaleźć rozwiązanie sprawy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: