ZIELONA GÓRA:

Misje Apollo, „Dark Side of the Moon” i James Bond na deptaku!

Planetarium Wenus zachęca do zwiedzania wystawy „Wspaniałe Pustkowie”

Jeszcze tylko w poniedziałek na deptaku obok ratusza obejrzymy wystawę „Wspaniałe Pustkowie”. To ekspozycja, która powstała z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. Składa się z pięciu modułów i łącznie ma około 100 metrów kwadratowych.

Na wystawie znajdziemy zarówno informacje o misjach księżycowych, jak i o samym Księżycu.

Przede wszystkim opowiada ona o misjach Apollo, ale nie tylko. Można tam znaleźć też podstawowe informacje na temat Księżyca, tego, jak wpływał na naszą planetę i jak powstał. Nie brakuje również historii związanej z tym, jak człowiek zaczynał swój podbój kosmosu. Jest więc dużo ciekawych informacji. Nasi specjaliści starali się stworzyć wystawę tak, aby była ciekawa. Są piękne panoramy Księżyca, na których mieszkańcy miasta chętnie robią sobie zdjęcia, z czego bardzo się cieszymy.Marta Blonkowska, specjalistka ds. marketingu w Planetarium Wenus

W ekspozycji poczytamy również o kulturowych nawiązaniach do podboju kosmosu, np. w muzyce czy filmie. Przykładem jest tu „Moonraker” – film z serii o Jamesie Bondzie, w którym w rolę agenta 007 wcielił się Roger Moore.

Później ekspozycja ma być udostępniana w innych centrach nauki w Polsce. Planetarium Wenus zamierza też świętować rocznicę lądowania na Księżycu przez cały rok.

W planetarium odbywa się szereg różnych wydarzeń. Odbył się już konkurs “Moja klasa leci na Księżyc”. Teraz jesteśmy właśnie na etapie wystawy, ale to nie koniec tego, co jeszcze w tym roku przygotowaliśmy, związanego z Księżycem czy z misjami Apollo.Marta Blonkowska

Dodajmy, że po przerwie technicznej Planetarium Wenus znów działa. Od wtorku do czwartku można je odwiedzać w godzinach 9:30-17:30, w piątek – od 9:30 do 18:30, w sobotę od 10:30 do 18:30, a w niedzielę od 10:30 do 17:30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00