ZIELONA GÓRA:

Minęło 100 lat od powołania policji. Okazji do świętowania będzie mnóstwo

Przez cały rok w Polsce odbywają się uroczystości z okazji 100-lecia powołania policji. W naszym województwie formą uczczenia rocznicy było nadanie patrona lubuskiej policji. Został nim asp. Alojzy Banach, policjant z Tarnopola w ówczesnym województwie podolskim, jeniec obozu w Ostaszkowie, zamordowany podczas II wojny światowej. W ciągu najbliższych kilku miesięcy szykuje się jeszcze wiele innych wydarzeń.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze zachęca np. do udziału w konkursie fotograficznym. Zadaniem uczestników będzie wykonanie zdjęcia, które pokaże dowolny element służby policjantów i działania całej formacji.

Proponujemy państwu udział w konkursie fotograficznym, który rozstrzygniemy 30 września. Wszyscy fotoamatorzy są zaproszeni do tego konkursu. Hasłem przewodnim jest 100-lecie policji.podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Trwają też zapisy na bieg z okazji 100-lecia policji. Do wyboru jest dystans 5 lub 10 kilometrów, który zawodnicy pokonają na terenach przy hali CRS.

Zapraszamy państwa serdecznie na bieg, który odbędzie się 15 czerwca na terenie przyległych do CRS-u przy ulicy Sulechowskiej. Wszystkie informacje znajdziecie państwo na naszych stronach oraz na stronie internetowej MOSiR-u.podinsp. Małgorzata Barska

Ważną datą związaną z jubileuszem policji będzie 12 lipca. Tego dnia na placu Bohaterów odbędzie się święto funkcjonariuszy i festyn dla mieszkańców Zielonej Góry.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: