ZIELONA GÓRA:

Mieszkańcy Placu Matejki pójdą na bruk…

… a dokładniej po bruku. Historyczna nawierzchnia z kostki jest na Placu Pocztowym, podobny los czeka też Plac Matejki. Inwestycja związana z zagospodarowaniem i rewitalizacją Placu Teatralnego będzie połączona z powrotem do korzeni.

Rewitalizacja Placu Teatralnego sprawi, że zrujnowany teren zyska dawny blask i stworzy nową przestrzeń w mieście. Oprócz tego, że pojawi się tzw. deptak bis, stworzona zostanie scena letnia, ale też pojawi się przejście z Al. Niepodległości na Plac Matejki.

Przy okazji inwestycji odkryje się również zabytkowy bruk, który dotychczas przykrywał asfalt. To swoista kontynuacja działań. Na Placu Pocztowym przy okazji prac przy nawierzchni też odkryto historyczną kostkę.

Takie też działania zostały podjęte w związku z rewitalizacją samego Placu Matejki. Przełożona zostanie nawierzchnia brukowa, łącznie z nawierzchnią chodników, gdzie mamy większe płyty. Ciąg komunikacyjny nabierze takiego charakteru, który będzie sprzyjał pieszym, jak i tym, którzy cenią sobie walory historyczno-zabytkowe.Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami UM

Prace teraz idą pełną parą. Początkowo tempo było wolniejsze.

Ze względu na to, że po śladzie tych wszystkich robót układany był ciepłociąg. To czynnik, który spowalniał prace. Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami UM

Ostateczny kształt tego miejsca ujrzymy jesienią.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: