HOTZIELONA GÓRA:

Miejskiego Sylwestra w tym roku nie będzie!

Miejski Sylwester w tym roku odwołany, a dekoracje świąteczne skromniejsze niż w latach ubiegłych. Miasto oszczędza, o czym mówił dziś w programie Prezydent na 96 FM Dariusz Lesicki, zastępca włodarza Zielonej Góry.

Pytania o miejską zabawę pod chmurką pojawiały się od jakiegoś czasu. Teraz to już pewne. Magistrat zrezygnował w tym roku z organizacji imprezy 31 grudnia. Informację Dariusz Lesicki potwierdził w Radiu Index.

Zrezygnowaliśmy z tego, jak większość miast. Należy oszczędzać. Oszczędzamy również na oświetleniu. Oświetlenie świąteczne też będzie uboższe. Sylwester powinniśmy świętować – myślę – jak będzie ku temu okazja. Gdy spadnie inflacja, a ludzie będą mieli wyższe dochody.

Lesicki tłumaczył, że władze podjęły decyzję o rezygnacji z rzeczy, które z punktu widzenia życia miasta nie są koniecznie.

Trzeba podchodzić racjonalnie, jeśli mamy oszczędzać, to zacznijmy od rzeczy, które nie są aż tak konieczne do życia. Koszty tego Sylwestra też były znaczące. Miejmy jednak nadzieję, że ten 2023 r. nie będzie tak zły, jak wszyscy mówią.

Więcej o pieniądzach w całym programie Prezydent na 96 FM. W audycji sporo na temat projektu przyszłorocznego budżetu miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X