ZIELONA GÓRA:

Miejskie stypendia dla najzdolniejszych zielonogórzan rozdane

Stypendia twórcze i artystyczne miasta Zielona Góra rozdane. Tradycyjnie już wyróżnienia i nagrody powędrowały w ręce najzdolniejszych młodych zielonogórzan.

W zdobyciu stypendiów nie przeszkodziła nawet pandemia.

Bardzo się cieszę, że udało im się przetrwać. Dla kultury to był szczególnie trudny rok. A oni potrafili odnaleźć się w tym wszystkim. Zdobywać kolejne nagrody, osiągnięcia. Jest się z czego cieszyć i czego gratulować. Miasto bez kultury i bez tych ludzi byłoby smutne, czarno – białe. A dzięki nim jest kolorowe i radosne. Cieszmy się, że są. 

 

Jedną z docenionych przez miasto jest Paulina Tomczuk. Wyróżniona została za swój talent muzyczny. Dziewczyna ma już pomysł na zgarnięcie kolejnych nagród.

Moim marzeniem było zawsze wygranie konkursu wieniawskiego i planuje. Ale nieważne w jakim będę kraju, zawsze to podkreślam, najlepiej czuję się w Zielonej Górze. Tu jest moje miejsce. Tu się urodziłam. I zawsze czułam ogromne wsparcie ze strony tego miasta. I cieszę się, że jestem w gronie laureatów i stypendystów.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymanie kciuków. Zarówno za Paulinę, jak i pozostałych stypendystów. A jest ich w tym roku aż 15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: