ZIELONA GÓRA:

Miejski „magnes” na przyjezdnych – Zielonogórska Karta Turystyczna

Zielonogórzanie mają swoje „zgrane” programy rabatowe (np. Zgraną Rodzinę), a turyści? Brakuje systemu, który zachęci przyjezdnych do odwiedzenia miasta – uważa Grzegorz Maćkowiak z Forum Młodych PiS. Dlatego przedstawił pomysł na Zielonogórską Kartę Turystyczną.

Idea jest wzorowana na rozwiązaniach z Poznania, Wrocławia czy Lublina. Przykładowo, we Wrocławiu można wykupić ją na jeden dzień, dwa dni lub weekend. Karta ma trzy wersje: normalną, ulgową i grupową. Obejmuje bezpłatną komunikację miejską, zniżki na wstęp do obiektów kulturalnych i rozrywkowych oraz rabaty w restauracjach i hotelach.

Zielona Góra nie powinna zostać w tyle. Mianowicie stworzyć zintegrowany system, w którym znajdowałyby się wszystkie najważniejsze atrakcje Zielonej Góry: turystyczne, restauracyjne i hotelarskie. Połączone z MZK, czyli miejską komunikacją, dawałyby turystom możliwość pełnego zwiedzania.Grzegorz Maćkowiak

Z Zielonogórską Kartą Turystyczną można by było zobaczyć m.in. Planetarium Wenus, Muzeum Ziemi Lubuskiej czy skorzystać z atrakcji na CRS-ie.

Grzegorz Maćkowiak przygotował w tej sprawie apel do prezydenta. Jeszcze dziś dokument trafi do Urzędu Miasta.

Działacz Prawa i Sprawiedliwości dodał też, że pomysłem karty turystycznej należy zainteresować właścicieli punktów usługowych, np. restauratorów i hotelarzy. Miejsca, w których będzie można skorzystać ze zniżek, powinny być odpowiednio oznaczone.

To jest element całej kampanii. Czyli jednocześnie wprowadzamy kartę, a podmioty, które są nią zainteresowane, wprowadzają oznaczenia. Najważniejsza idea karty jest taka, żeby była ona powszechna, obejmowała jak najwięcej punktów w Zielonej Górze. Im więcej ich będzie, tym większa szansa, że ktoś do nas przyjedzie. A przecież o to nam chodzi.Grzegorz Maćkowiak

Wszystkie opcje, zdaniem Maćkowiaka, powinny być też widoczne na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00