ZIELONA GÓRA:

Miejski Alert: dlaczego płacimy za prywatne przedszkola i żłobki?

– Ten medal ma dwie strony: przedsiębiorców i rodziców – mówił w programie Miejski Alert o sytuacji niepublicznych żłobków i przedszkoli Janusz Kubicki.

Sporo pytań, które otrzymujemy na skrzynkę alert@wZielonej.pl dotyczy właśnie opieki nad dziećmi, które uczęszczają do prywatnych placówek.

To jest spory problem dla przedsiębiorców, którzy muszą ponieść opłaty, ale i rodziców, którzy nie korzystają z tych placówek. My jako miasto z rozmów rodzic – właściciel jesteśmy wyłączeni, ale jako miasto na pewno wywiążemy się z umów zawartych ze żłobkami. Zapłacimy, nie patrząc na to czy placówki były czynne i do kiedy były czynne. Chcemy państwu pomóc.Janusz Kubicki

Jedno z pytań dotyczyło rozliczeń kwartalnych. Prezydent zapowiedział, że miasto będzie starało się pójść na rękę pod względem formalności.

Można będzie wprowadzić zmiany i będziemy oczekiwać na rozliczenie np. po drugim kwartale. Na pewno wypłacimy wszystkie pieniądze, które wynikają z porozumień z nami. Jeśli chodzi o rozliczenia rodziców z właścicielami placówek, to trzeba pamiętać, że my też na wszystko nie mamy wpływu.Janusz Kubicki

Prezydent dodał, że miasto szykuje się do napływających potrzeb, jakie będą artykułować mieszkańcy. Włodarz odesłał do miejskiego programu KORONAPOMOC. Zadeklarował, że na pomoc będą mogli liczyć nie tylko właściciele prywatnych żłobków i przedszkoli, ale także m.in. przedstawiciele branży gastronomicznej.

Przepraszamy za problemy techniczne, które powstały z przyczyn od nas niezależnych. Pytania, które nie zostały zadane dziś, zadamy jutro. Audycja Miejski Alert codziennie o 10:30 na 96 FM i na Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: