ZIELONA GÓRA:

Miasto srok i bachusików ma swoją „Bajkę Powitajkę”! To książka dla każdego dziecka

Każdy nowo narodzony zielonogórzanin może otrzymać paczkę od miasta. Znajdują się w niej pieluchy, kocyk, a od niedawna także „Bajka Powitajka”. Jak powstała i kto jest jej twórcą? O to wypytał Romek Awiński.

Książeczka jest na wskroś zielonogórska: jej akcja toczy się w mieście, a bohaterowie to bachusik Ciekawek i sroka Sprytka.

Bohaterami, jak najbardziej zielonogórskimi, są też dziecko i jego rodzina. Książka jest personalizowana, więc można sobie wpisać imię dziecka. Na każdej stronie mamy miejsce na to, żeby wpisać imię. Jest również personalizacja pod kątem rodziny. Poza pierwszą sceną, w której mamusia uśmiecha się do swojego dziecka w szpitalu po narodzeniu, nie mamy tam rodziców. Nie mamy określonej mamy, taty.

Treść książki jest uniwersalna, bo przeznaczona również dla dzieci, które wychowują się w niepełnych rodzinach. Poza tym bajka „rośnie” razem z maluchem, ponieważ zdania w niej są proste.

Zdanie napisane największym fontem, krótkie, jest skierowane do najmniejszego dziecka, któremu dopiero zaczynamy pokazywać obrazki. Potem trochę mniejszym fontem jest napisanych kilka prostych zdań, ale treść jest bardziej rozbudowana dla 3-, 4-latka. A najstarszemu dziecku czyta się już całą stronę, gdzie jest więcej treści. Niektóre już same czytają.

Nakładem „Bajki Powitajki” dysponuje miasto. Książeczka jest prezentem dla noworodków przekazywanym w ramach programu „ZGrana Rodzina”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: