ZIELONA GÓRA:

Miasto nagrodziło swoich młodych artystów. „Bez nich świat byłby szary”

Malarze, tancerze, twórcy filmów. Zielona Góra artystów ma co niemiara, a każdy z nich sławi miasto w Polsce i na świecie. Najlepsi z nich odebrali stypendia twórcze i artystyczne miasta.

Zdobywcą stypendium w kategorii „muzyka” jest między innymi Błażej Wasiak, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze.

W tym roku wygrałem dwa konkursy w Poznaniu, a także konkurs regionalny w Krośnie Odrzańskim. Ale chyba największe osiągnięcie to wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu w Szczecinie.Błażej Wasiak

Nagrody otrzymali również młodzi filmowcy, tancerze, fotografowie i poeci. Wraz z wiceprezydent Wioletą Haręźlak wręczył je prezydent Janusz Kubicki.

Czuję zazdrość, ale taką pozytywną. Ja takich talentów jak ci młodzi ludzie nie mam, ale gdyby nie było tych ludzi i ich talentów, ten świat byłby całkiem szary. A dzięki nim potrafi się zmieniać w radosny, całkiem inny. To pokazuje, jak dużo jest takich osób w Zielonej Górze. Cieszę się z tego bardzo, bo to ci ludzie tworzą to miasto.Janusz Kubicki

Po raz jedenasty miejskie stypendium uzyskał Mateusz Makuch, muzyk. Obecnie oprócz treningów czy udziału w konkursach zajmuje się pisaniem pracy magisterskiej.

Codziennie staram się ćwiczyć cztery, pięć godzin. Czasami w ogóle, bo nie ma czasu. Są studia, praca magisterska i te sprawy. Ale codzienna praktyka na pewno pomaga w rozwoju. Trzeba to robić.Mateusz Makuch

Pieniądze, które stypendyści otrzymali od miasta – po 3 tysiące złotych – przeznaczą na rozwój swojej działalności – treningi pod okiem mistrzów muzyki w Katowicach, lekcje tańca czy wyjazdowe turnieje.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X