ZIELONA GÓRA:

Miasto „łata dziury” w ścieżkach rowerowych. Powstanie droga w Zawadzie

Dookoła Zielonej Góry rozszerza się sieć ścieżek rowerowych. Miasto zamierza też jednak uzupełniać braki tam, gdzie drogi już istnieją. Czego dowodem jest umowa na budowę ścieżki w Zawadzie.

Właśnie tam, blisko skrzyżowania z drogą rowerową Ł2 z Krępy, urywa się droga N3 do Cigacic. Brakujący odcinek ma długość ok. 770 metrów.

W wielu miejscach są pewne luki, które wynikały z braku możliwości poprowadzenia, z braku projektów. Naprawdę różnego rodzaju przeszkód jest wiele. Jest jeszcze jeden odcinek, gdzie „eska” (trasa S3 – przyp. red.) zbliżyła nam się do drogi. Mieliśmy więc problem z zaprojektowaniem, bo dopóki „eska” nie jest oddana do użytku, nie można dokonać innych podziałów gruntów. Ale krok po kroku będziemy ścieżki budować. To tak jak z Zieloną Strzałą, która została wybudowana etapami. Teraz nabiera pełnego kształtu, choć jeszcze kilku miejsc znowu brakuje.Janusz Kubicki

Ścieżkę w Zawadzie wykona Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Firma poszerzy też jezdnię, zbuduje ciąg pieszo-rowerowy i przebuduje chodniki. Prace rozpoczną się pod koniec listopada.

Są tam głównie roboty brukarskie. Wyjątkowo ten odcinek nie będzie wykonany z masy bitumicznej, tylko z kostki. Jeśli nie będzie żadnych mrozów, będziemy spokojnie realizować to również przez całą zimę.Marcin Kwapiszewski, pełnomocnik firmy Bud-Dróg

Koszt budowy drogi to ponad 1,5 miliona złotych. Ścieżka ma powstać do 30 kwietnia 2019 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X