ZIELONA GÓRA:

Miał być nowy szpital, ale czy inwestycja rzeczywiście się powiedzie?

Przed wyborami samorządowymi wiele się mówiło o budowie nowego szpitala. Planowo miał on powstać przy Trasie Północnej. Wówczas zdaniem wielu radnych i prezydenta, nowoczesny szpital był konieczny, zwłaszcza przy rozwoju miasta.

Sprawę szpitala przypomina radny Sławomir Kotylak i kieruje do prezydenta zapytanie dot. inwestycji.  – Kieruję zapytanie dotyczące budowy szpitala przy ul. Trasa Północna w okolicy skrzyżowania Rondo Rady Europy. Jaki jest obecnie stopień zaawansowania prac koncepcyjnych oraz z jakich źródeł planowane jest sfinansowanie tej inwestycji. W sytuacji, w której miasto jednak odstąpiło od realizacji przedmiotowej inwestycji proszę o pisemne uzasadnienie tej decyzji – pisze radny Kotylak.

Jak możemy przeczytać w odpowiedzi prezydenta miasta, potrzebna jest najpierw zmiana w studium, teren jest bowiem przeznaczony na dwa obszary – pod zabudowę produkcyjno-usługową i pod zabudowę produkcyjną. Potrzeba zatem zmiany studium i przeznaczenia terenu w całości pod funkcje usługową, dopiero wtedy możliwe będzie uchwalenie miejscowego planu pod realizację szpitala.

Procedura zmian została już uruchomiona, projekt dokumentu jest w trakcie przygotowań. Pełną odpowiedź można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

A czy Waszym zdaniem nowy szpital jest potrzebny?

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X