LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Mejza o śmieciomatach w Lubuskiem

– W końcu tytułujemy się „zieloną krainą nowoczesnych technologii”, to pokażmy, że jesteśmy ekologiczni – mówi Łukasz Mejza o propozycji postawienia śmieciomatów w lubuskich gminach.

Radny sejmiku województwa lubuskiego przekonywał w Rozmowie na 96 FM o słuszności tej inwestycji.

Zaapelowaliśmy o to, aby w województwie lubuskim powstał program dofinansowania dla gmin właśnie śmieciomatów. Gmina płaci 50% i samorząd województwa także 50%. Gminę na to stać w takim układzie i samorząd województwa również. Zyskujemy bardzo wiele, czyste miejscowości, świetny aspekt edukacyjny, który jest fajną zabawą. Bierzemy smartfona, w aplikacji zbieramy punkty.Łukasz Mejza, radny sejmiku województwa lubuskiego

Pomysł zakłada wymianę punktów np. na darmową komunikację czy darmowe parkingi. Mejza liczy też na współpracę z sektorem prywatnym.

Tutaj chcemy zaproponować współpracę przedsiębiorcom. Śmieciomaty zwrócą uwagę mieszkańców, a powierzchnie reklamowe śmieciomatu byłyby dużo warte. Te nasze lubuskie firmy mogłyby obejmować patronatem śmieciomaty. Koszty nie leżałyby już po stronie gminy, tylko przedsiębiorców.Łukasz Mejza, radny sejmiku województwa lubuskiego

Pierwszym miastem, który postawił na śmieciomat w Polsce był w ubiegłym roku Wieluń. W tym roku maszyny pojawiły się w Warszawie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: