ZIELONA GÓRA:

Mecze z prawdziwego zdarzenia na Jędrzychowie – dzięki nowemu boisku! [BUDŻET OBYWATELSKI]

Dzielnica Nowe Miasto bardzo aktywnie uczestniczy w budżecie obywatelskim. Do edycji na 2020 rok jej mieszkańcy zgłosili wiele projektów. Teraz są one oczywiście promowane. Dziś prezentujemy pomysł Jędrzychowa.

Grupa Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów powalczy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego o budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Kąpielowej.

Mieszkańcy Jędrzychowa są zawsze bardzo aktywni. Co roku zgłaszają swoje projekty. W naszej dzielnicy jest tylko skromne boisko przy Szkole Podstawowej nr 8. Dzieci i młodzież muszą dojeżdżać na zajęcia sportowe, czasem na drugi koniec Zielonej Góry. Jak wyliczyły kluby sportowe, problem dotyczy ok. 300 uczniów. Jesteśmy sypialnią miasta, która dynamicznie się rozbudowuje – pisze o projekcie radny Dariusz Legutowski.

Zalety inwestycji? Z nowego boiska skorzystałaby nie tylko młodzież szkolna, ale także mieszkańcy całej dzielnicy. W nowym obiekcie znalazłoby się boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę, plac zabaw i teren rekreacyjny.

Zdaniem wnioskodawców, lokalizacja za kortami tenisowymi przy ul. Kąpielowa dz. 28/14, jest bardzo dogodna. To ostatnia wolna działka w okolicy, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona na sport i rekreację. – Na placu rekreacyjnym moglibyśmy zorganizować piknik, festyn lub grilla, a na placu zabaw pojawiłyby się huśtawki, piaskownica i siłownia – dodaje radny Legutowski.

Poparcie dla budowy boiska już w 2015 r. wyraziła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, Elżbieta Iwaniec oraz Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Falubaz. Uzasadnił je tym, że wielu zawodników klubu to właśnie mieszkańcy Jędrzychowa. Wówczas Grupa Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów wnioskowała o to, aby wpisać inwestycję w boisko wielofunkcyjne do budżetu miejskiego.

Jeśli zgłosiłeś projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 i chcesz go wypromować w radiu, na naszym fanpage’u, stronie internetowej oraz na innych kanałach informacyjnych, wyślij na adres: bo@um.zielona-gora.pl informacje o swoim projekcie (min. 1000 znaków), zdjęcia, wizualizacje oraz dane kontaktowe. Projekty będą promowane od 23 lipca br. do dnia rozpoczęcia głosowania. Przy dużej ilości zgłoszeń decyduje kolejność. Zastrzegamy sobie prawo do redagowania treści.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: