ZIELONA GÓRA:

Matura 2017: Francuz na polskim

Rozprawka o pracy na podstawie „Ziemi, planety ludzi” oraz analiza wiersza „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego – z tym mierzyli się tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego. Jakie są ich pierwsze wrażenia?

Dla abiturientów z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze pewniakiem była „Lalka”. Treść tematów przyjęli jednak na spokojnie. Część z nich odwołała się do utworu Prusa, pisząc rozprawkę „Praca – pasja czy obowiązek?”. Nie unikali jednak również wiersza Kazimierza Wierzyńskiego.

– Wybrałam temat o pracy i wydaje mi się, że było to proste do napisania, łatwe do uzasadnienia – stwierdza jedna z maturzystek.

– Wiersz był w tym roku kozacki, ja go nie brałem, kolega brał – ale drugie wypracowanie było łatwe. Na podstawie chyba żaden egzaminator się nie przyczepi, że nawiązałem do gimnazjalnych lektur – ma nadzieję uczeń.

W arkuszu egzaminacyjnym pojawiły się także zadania do fragmentu „Wesela” oraz artykułu o zamierających językach. Wypowiedzi uczniów o maturze z polskiego możecie wysłuchać poniżej.

Kolejne egzaminy, jakie czekają uczniów, to m.in. rozszerzony język polski i obowiązkowa podstawowa matura z matematyki.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: