ZIELONA GÓRA:

Masz zakręcone pomysły na biznes? Rozkręć je z OWES-em!

Przedsiębiorczy studenci mogą skorzystać z dobrodziejstwa, jakie oferuje społeczny biznes. Przełamaniem lodów ma być spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Często to właśnie działalność w spółdzielniach socjalnych czy przedsiębiorstwach społecznych może być wstępem do zatrudnienia. W takich organizacjach mogą pojawić się praktykanci czy wolontariusze. Poza kwalifikacjami niezbędnymi w branży studenci mają szansę zdobyć uniwersalne kompetencje.

Obszar aktywności społecznej, np. wolontariat w organizacji pozarządowej, może być momentem zwrotnym. Możemy się określić, w czym jesteśmy dobrzy albo w czym chcemy być jeszcze lepsi. Ale też wzmocnić nasze kompetencje miękkie. Być może to będzie przydatne, jak będziemy rozwijać własną działalność gospodarczą.Monika Robaszyńska

– Pozwoli nam to też zweryfikować, czego się potrzebujemy dowiedzieć – uzupełnia Agata Karchut.

Otwarty na współpracę z OWES-em jest Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. 27 marca o 11:30 w auli C na kampusie B będzie można przekonać się, jak działają przedsiębiorstwa społeczne. A w ostatnim czasie powstało ich ponad 40. Jest to np. spółdzielnia socjalna Alternatywy, która prowadzi dom seniora oraz pracownia kulinarna „Life in run” – wyspecjalizowana w zdrowych przekąskach dla ludzi aktywnych.

Monika Robaszyńska, Agata Karchut – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: