SPORT:ZIELONA GÓRA:

Marzy im się wyprawa do Tokio. Młodzi karatecy zbierają pieniądze

W Ochli pokochali karate! Do tego stopnia, że marzy im się wyprawa do źródeł. Przedstawiciele klubu Karate Kyokushin Zielona Góra Ochla zbierają na wyjazd do Japonii.

Zajęcia w Ochli prowadzi Marcin Żuk, wspólnie z żoną Anetą, byłą mistrzynią świata z Tokio. I właśnie stolicy Japonii sięgają plany przedstawicieli klubu.

27 czerwca chcielibyśmy wylecieć na obóz szkoleniowy do Tokio. Chcielibyśmy zabrać jak największą liczbę zawodników, jeżeli to nam się uda. Planowaliśmy spędzić 7 dni w Tokio na treningach, zwiedzaniu i egzaminach szkoleniowych, do których mogłyby podejść nasi adepci. 2 dni planowaliśmy na wyjazd na Mitsuminę, w samej kolebce karate.Marcin Żuk

Realizacja tych marzeń wyceniana jest na 40 tys. zł. Klub prowadzi zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Marcin Żuk przyznaje, że zainteresowanie wschodnimi sztukami walki jest spore. Wiele osób przychodziło na treningi z ciekawości i spora część połknęła bakcyla.

Młodzież jest ciekawa tego, jak to wygląda. Oglądali filmy karate, w Ochli odbywają się także pokazy sportowe. To ich przyciąga, gdy widzą, że ich rówieśnicy przychodzą, ćwiczą i odnoszą sukcesy. Taką regularną grupę mamy w granicach 45 osób. Od początku istnienia klubu, czyli od 2013 roku mamy ok. 20 osób.Marcin Żuk

Sympatycy karate chcą odwdzięczyć się darczyńcom zapraszając m.in. na wspólne treningi karate. – Malutkimi krokami idziemy do przodu – dodaje Marcin Żuk. Karatecy pieniądze będą zbierać również podczas corocznej imprezy andrzejkowej, którą organizują w Ochli.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: