TEATRZIELONA GÓRA:

Marzenia o scenie lalkowej i muzeum mogą się spełnić. Teatr ogłosił przetarg

Plany reaktywacji sceny lalkowej w Zielonej Górze są coraz bardziej realne. Lubuski Teatr ogłosił przetarg na budowę obiektu, który ma być połączony z obecnym budynkiem. Oprócz estrady w nowej przestrzeni powstanie muzeum lalek.

– Chciałbym po sobie zostawić taki ślad dla naszych dzieciaków, zielonogórskich i nie tylko – mówi o inwestycji dyrektor teatru, Robert Czechowski.

Czyli zbudować prawdziwy teatr lalkowy. Mamy 60% aktorów, którzy są również znakomitymi lalkarzami, chcielibyśmy więc wrócić do takiej klasycznej formy. Praktycznie w ciągu roku może powstać zupełnie nowiuteńki, świeżuteńki teatr lalkowy dla dzieci z muzeum, w którym będziemy eksponować nasze historyczne lalki.

Prace nad rozbudową teatru mają zakończyć się w listopadzie 2022 roku. Wartość projektu to ponad 12 milionów złotych. Większość tej kwoty będzie pochodzić z funduszy europejskich.

Scena lalkowa istniała w Zielonej Górze od 1962 roku. Stworzyła ją aktorka Halina Lubicz. Początkowo była to scena z oddzielnym zespołem aktorskim. W latach 90. została włączona w działalność teatru.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: