HOTZIELONA GÓRA:

Marszałek Polak sugeruje przeniesienie Szpitala Tymczasowego do Torzymia. Czy słusznie?

Czy Szpital Tymczasowy zostanie przeniesiony do Torzymia? Taka sugestia pojawiła się kilka dni temu. Jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak – decyzja o tym pozwoliłaby na długo wyczekiwane otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Przypomnijmy bowiem – Szpital Tymczasowy działa w budynku, który docelowo miał służyć leczeniu dzieci oraz ich mam.

O przymiarkach do przeniesienia szpitala covidowego rozmawialiśmy z Grzegorzem Potęgą. Radny sejmiku województwa lubuskiego zwraca uwagę, że przeniesienie Szpitala Tymczasowego do Torzymia pozwoliłoby na przywrócenie docelowej działalności także innych oddziałów.

Pani Marszałek, chyba słusznie, sugeruje o czym powinniśmy myśleć. Musimy się nauczyć żyć z tym wirusem. I patrzeć też nieco odważniej w przyszłość. Próbujmy przede wszystkim wrócić do tego, co zostało zachwiane. Czyli sposób prowadzenia szpitali. Aktualnie nierealizowane są zabiegi planowe. A przecież ludzie nie chorują tylko na koronawirusa.

Dodajmy, że na ten moment Szpital Tymczasowy w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie funkcjonował do końca pierwszego kwartału tego roku. Tak wynika z kontraktu pomiędzy lecznicą a wojewodą lubuskim.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X