LUBUSKIE:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Marszałek: Nigdy nie pokłóciłam się z prezydentem

Z samego serca miasta, z deptaka dziś specjalne wydanie programu Region Południe. Porannym gościem Macieja Noskowicza była Elżbieta Polak.

Nie zabrakło pytań o polityczną przyszłość lubuskiej marszałek, wszak przed radnymi niebawem sesja, podczas której odbędzie się głosowanie nad odwołaniem dotychczasowego zarządu. To efekt sierpniowej sesji, na której nie udzielono władzom województwa wotum zaufania i absolutorium.

Sytuacja w sejmiku jest trudna, ponieważ jest remis. Utraciliśmy bezwzględną większość, niezbędną do spokojnego zarządzania regionem. Chociażby przed nami uchwalenie budżetu na przyszły rok. Liczę na mądrość radnych. To nie jest sytuacja patowa, prowadzimy rozmowy. Chcemy funkcjonować sprawnie, a nie zajmować się sobą.

W programie padły także pytania o relacje lubuskiej marszałek z prezydentem Januszem Kubickim. Czy mamy do czynienia z politycznym sporem?

Ja właściwie z panem prezydentem Kubickim nigdy się nie pokłóciłam. Zaprosiłam pana prezydenta na rozmowę. Padło pytanie: “Janusz, co ci się nie podoba? Chcesz zmienić marszałka?” Pan prezydent przyznał, że nie ma nic wspólnego z nowym klubem. Radni są samodzielni, sami podejmują decyzje. I mam nadzieję, że tak będzie.

Cały program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: