ZIELONA GÓRA:

Maraton na rowerach, bieg, a może pokaz karate? Na finale WOŚP będzie z czego wybierać!

Atrakcje podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy nie tylko na dużej i małej scenie w centrum miasta. W wydarzenie włącza się wiele instytucji i organizacji, głównie sportowych. Śmiało można więc powiedzieć, że tego dnia z Jurkiem Owsiakiem zagra cała Zielona Góra!

Sporo wydarzy się zarówno w środku, jak i na zewnątrz hali CRS. Najpierw z parkingu przy ulicy Sulechowskiej wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Jego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

To bieg, w którym biegacze mierzą się na dystansie 5 kilometrów. To dystans, który jest wyznaczony wokół pięknych terenów Centrum Rekreacyjno-Sportowego, w lesie. Liczymy na to, że o godzinie 12:00 biegacze pojawią się na miejscu. O 12:30 będą krótkie licytacje do puszek WOŚP-owych, o 12:40 – rozgrzewka w rytm muzyki. No i o 12:45 nasi biegacze startują.Radosław Brodzik

Organizatorzy biegu, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, przygotują też miasteczko zdrowia w hali CRS. Będzie to miejsce, gdzie zasięgniemy porad medycznych i wykonamy badania, np. w kierunku cukrzycy. Wewnątrz hali zgromadzą się również uczestnicy maratonu indoor cycling na rowerach stacjonarnych.

Nowością 27. finału WOŚP w Zielonej Górze będzie turniej siatkówki z udziałem czterech drużyn, w tym AZS-u Zielona Góra.

Odbędzie się on w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Szafrana. O godzinie 11:00 rozpocznie się mecz pomiędzy kadetami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trzynastka” w Zielonej Górze i Volley-Tęcza Krosno Odrzańskie. A o godzinie 13:00 odbędzie się „kosmiczny turniej siatkówki”, w którym udział wezmą: AZS Zielona Góra, drużyna gwiazd AZS, reprezentacja Zielonogórskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trzynastka”. Będą także różnego rodzaju atrakcje, czyli między innymi pokaz fitness i pogadanki o zdrowiu.Arkadiusz Dąbrowski

W programie wydarzeń znalazło się miejsce również dla Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Instytucja udostępni cały swój obiekt, chociaż najwięcej będzie działo się w hali tenisowej.

Na tej hali tenisowej będzie ustawiona duża scena, na której będą odbywały się różne pokazy. Będzie też aż 13 różnorodnych stanowisk. Pokazy sportowe to akademia Macieja Murawskiego, Akademia Piłkarska Falubaz, ale i również po raz pierwszy pokazy karate tradycyjnego. Oczywiście będzie dobre jedzenie. Stowarzyszenia lokalne „Zawsze Aktywni” i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Raculanka” wspierają nas ciastem, kawą, herbatą. Jolanta Starzewska, WOSiR Drzonków

O wszystkich imprezach poczytacie poniżej. Przypomnijmy – 27. finał WOŚP już 13 stycznia, a jego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Download (DOCX, 34KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X