SPORT:ZIELONA GÓRA:

Mamy pięcioro paraolimpijczyków. “Już jesteście zwycięzcami”

Paraolimpijczycy Startu Zielona Góra pożegnani. W poniedziałek, w siedzibie klubu Kamila Kubas, Piotr Grudzień, Tomasz Jakimczuk i Mateusz Surwiło odbierali gratulacje za wywalczenie przepustek do Tokio.

Życzenia składała im prezes klubu Danuta Tarnawska.

Mówi się, że raczej się wita paraolimpijczyków, jak wracają z igrzysk. My chcemy was powitać przed wyjazdem, bo już osiągnęliście sukces, ponieważ zakwalifikowaliście się do najważniejszej imprezy w swoim życiu. Uważamy, że już jesteście zwycięzcami i już jesteście najważniejsi.

Dla Kamili Kubas będą to drugie igrzyska. W olimpijskim nastroju jeszcze nie jest, na razie pracuje nad tym, żeby forma była olimpijska.

Nie, jeszcze nie! Jeszcze do olimpijskiego nastroju trochę. Przede mną jeszcze zgrupowanie trzytygodniowe. “Katowanie” będzie to samego startu. Takie jest kajakarstwo. Nie możemy odpuścić.

Kuba zna smak medalu. Pięć lat temu w Brazylii stała na trzecim stopniu podium. Jak będzie teraz? Z jakimi nadziejami uda się do Tokio? I czy atmosfera igrzysk jest wyjątkowa?

Jest to klimat, którego żadne zawody chyba nie oddadzą. Ja mam już medal olimpijski, więc presja jest chyba mniejsza. Brak medalu dostarcza więcej stresu, jak się jedzie na igrzyska. Jadę jednak z nastawieniem, żeby zdobyć ten medal.

Start Zielona Góra będzie reprezentować w sumie pięcioro sportowców. Oprócz parakajakarzy Kubas i Surwiły oraz tenisistów stołowych Grudnia i Jakimczuka, będzie to również Szymon Sowiński, przedstawiciel strzelectwa. Igrzyska Paraolimpijskie zaczną się 24 sierpnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X