ZIELONA GÓRA:

Mamy elektryczne autobusy, będą i taksówki. Pojedziemy nimi w nowym roku

Niebawem na ulice Zielonej Góry wyjadą elektryczne taksówki. To następny krok lokalnej firmy Ekoenergetyka w stronę elektromobilności. Samochody mają być uzupełnieniem dla transportu publicznego – autobusów, które są ładowane również sprzętem dostarczonym przez Ekoenergetykę.

Zielona Góra będzie pierwszym miastem, w którym firma ruszy ze swoim pomysłem.

Zaczynamy od floty kilku samochodów. Będziemy je wdrażać sukcesywnie co miesiąc, aż dojdziemy do liczby 50 samochodów. Będą to samochody, które zapewniają nam i komfort, i bezpieczeństwo. Poruszanie się samochodem elektrycznym różni się bardzo mocno od samochodu spalinowego. Będziemy mogli zamawiać te taksówki w bardzo nowoczesny sposób, za pomocą aplikacji, ale także klasycznie. Dla tych, którzy chcą zadzwonić, centrala będzie czynna 24 godziny na dobę. Jeśli ktoś zobaczy w mieście samochód na postoju, również będzie można wsiąść i zrealizować swój kurs.Krzysztof Burda, dyrektor marketingu firmy Ekoenergetyka Polska

Firma chce, aby mieszkańcy poznali możliwości pojazdów elektrycznych. Jest to działanie również z myślą o środowisku.

Jestem zwolennikiem realnych działań, a elektryczne taksówki będą tymi, które nie będą smrodzić. Im mniej smrodzących samochodów, tym czystsze powietrze, tym lepiej będzie się nam żyło. Jest dumny, że nasza zielonogórska firma ma tak rewolucyjne pomysły.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Równocześnie Ekoenergetyka poszukuje kierowców, którzy będą przewozić ludzi. Ważne jest doświadczenie i umiejętność bezpiecznej jazdy. Do współpracy zapraszani są taksówkarze.

Elektryczne taksówki zaczną jeździć w Zielonej Górze na początku stycznia. W przyszłości auta mają się pojawić również w innych miastach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: