SPORT:ZIELONA GÓRA:

Mali judocy szkolą się w „Jedenastce”

We wrześniu rodzice stają często przed dylematem, na jakie dodatkowe zajęcia posłać swoje pociechy. Możliwości jest wiele, samych tylko zajęć, które organizują kluby sportowe w Zielonej Górze jest sporo.

Przy Zespole Edukacyjnym nr 9 od kilku lat działa Uczniowski Klub Sportowy Jedenastka Zielona Góra, który prowadzi treningi judo. Założycielem jest Paweł Furdak, który pasją do tej sztuki walki zaraził się w dzieciństwie. Po latach sam założył klub. Judo charakteryzuje się tym, że jest to walka wręcz.

Nie używa się kopnięć, jest to styl walki, który polega na tym, żeby chwycić przeciwnika i stara się go wytrącić z równowagi, rzucić. Za to dostaje się punkty ippon. Wygrywa się wtedy walkę przed czasem. Walkę można wygrać też poprzez techniki w parterze – trzymania, duszenia lub dźwignie. To do “odklepania” przeciwnika lub czas trzymania to jest 20 sekund. Co więcej? Trzeba przyjść i zobaczyć!Paweł Furdak, UKS Jedenastka Zielona Góra

Będzie do tego okazja. W kolejną sobotę, 28 września „Jedenastka” organizuje camp pod nazwą „Idąc drogą mistrzów”, na którym będzie szkolić z tej sztuki walki. Zdaniem Pawła Frudaka jest dużo zawodów, ale brakuje imprez, na których można poszerzyć wiedzę na temat judo.

Impreza do oglądania jest dla wszystkich, a ci, którzy chcą wziąć udział w campie, to muszą już trochę znać się na judo. To impreza jest przeznaczona dla dzieci. Jest tak skonstruowana, że te najmłodsze, jak i starsze dzieci odnajdą się w treningu. Począwszy od 7-latków, do dzieci w wieku 13 lat.Paweł Furdak, UKS Jedenastka Zielona Góra

Organizatorzy spodziewają się 100-150 dzieciaków z zachodniej części Polski. Zajęcia poprowadzą polscy judocy, którzy mają na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy.

Rozmowa z Pawłem Furdakiem i program campu poniżej.

9:00 – 10:00 Biuro Campu, odbiór pakietów startowych

10:00 – 10:15 Oficjalne otwarcie imprezy,

10:15 – 12:00 Trening techniczny + randori,

12:00 – 12:15 Konferencja prasowa,

12:15 – 12:30 Sesja zdjęciowa, autografy

12:30 – 13:30 Przerwa obiadowa

16:00 – 17:30 Trening techniczny + randori

18:00 Oficjalne zakończenie imprezy

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: